نقش حفاظتی دوربین های خودرو

نقش حفاظتی دوربین های خودرو امروزه کلید موفقیت مدیریت علمی، مدیریت کارآمد نیروی انسانی و زمان است و بی شک استفاده از سیستمهای نظارت تصویری، در عین فراهم آوردن سطح مطلوبی از امنیت ، یکی از موثرترین ابزارهای اینگونه مدیریتهاست. در همین راستا استفاده از بهترین روشها و مرغوبترین کالاها که در عین حال مقرون به صرفه هم باشد حائز اهمیت است. بر همین اساس شرکت آدرال  با توجه به گستردگی مباحث امنیتی و مدیریتی، به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی تمام توان خود را تنها متمرکز بر سیستمهای نظارت تصویری مداربسته خودرو  نموده است.

نقش حفاظتی دوربین های خودرو

امروزه استفاده از دوربین‌های مداربسته مخصوص خودرو که بیشتر با اسامی دوربین خودرو (Car Camera)، دوربین داشبورد(Dash Cam) و جعبه سیاه خودرو (Car Black Box) شناخته می‌شود، کاربرد وسیعی در حفاظت از اتومبیل پیدا کرده است.

دوربین خودرو

دوربین‌های خودرو از جهت تعداد دوربین به انواع تک دوربین، دو دوربین و چند دوربین تقسیم می شوند. دوربین خودرو با دو دوربین از رایج‌ترین مدلهاست که دوربین‌ها پشت به پشت یکدیگر هستند و محل نصب آن عموما زیر آئینه اصلی است. یکی از دوربینها سمت نگاه راننده را پوشش می دهد و دوربین دوم سمت داخل کابین و اطراف خودرو را ضبط می‌کند.

دوربین های ثبت وقایع خودرو

کیفیت و زاویه دید دوربینهای خودرو نقش به‌ سزائی در پوشش تصویری

این دستگاه‌ها دارد. در بعضی از دستگاههای دوربین اتومبیل، دوربین دوم

به صورت جداگانه و قابل نصب در هر قسمتی از کابین خودرو است.

دوربین خودرو، فیلم اطراف و داخل اتومبیل را در حافظه خود ذخیره می‌کند

و بسته به امکانات دستگاه این فیلم می‌تواند با صدای داخل کابین، سرعت حرکت

، ساعت و تاریخ و حتی نقشه مسیر رانندگی همراه باشد. بنابراین تا زمانی

که دستگاه در حال کار باشد مالک خودرو می تواند سوابق رانندگی و تمام

فیلم‌های مورد نظر خود را در اختیار داشته باشد و این مطلب کمک بزرگی برای حفاظت از خودرو است.

دوربین امنیتی

هرگونه عملی که موجب صدمه فیزیکی به خودرو شود ( عمدی همچون خش‌زدن، اسید پاشی و غیر عمد مثل تصادفات) ثبت و ضبط خواهد شد و به راحتی قابل بررسی و پیگیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.