پهپاد ایمن و تاشوی Hover Camera می تواند سوژه های خود را تعقیب کند [تماشا کنید]

این روزها کمتر پهپادی را در بازار می یابید که هم بتواند سوژه مورد نظر شما را تعقیب کند و هم با قابلیت تاشوندگی به راحتی قابل حمل باشد. حال استارتاپ چینی Zero Zero Robotics با تولید Hover Camera علاوه بر تامین این ویژگی ها محصولی را به تولید رسانده که کاملاً ایمن است.

همان طور که از نام این پهپاد برمی آید، کاربرد اصلی آن تصویربرداری و عکاسی از بالا و در حین پرواز است. اما ویژگی جالبی که این محصول را متفوات از رقبایش می کند، قرارگرفتن پروانه های آن در قاب هایی مستحکم و سبک از جنس فیبر کربن است که استفاده از آن را کاملاً ایمن و بی خطر می سازد.

همانطور که در ویدیو ادامه مطلب می بیند، کاربر می تواند این پهپاد را حتی در حال پرواز نیز با دست بگیرد، بدون آن که نگران آسیب دیدن انگشتانش باشد

Hover Camera تنها ۲۳۸ گرم وزن دارد. ضمن این که از ابعاد بسیار مناسبی نیز برخوردار است. این محصول در حالت تا شده در حد و اندازه یک نوار کاست VHS خواهد بود. باتری آن نیز برای یک پرواز ۸ دقیقه ای دوام خواهد داشت و به راحتی نیز قابل تعویض است. یعنی شما می توانید همواره یکی دو باتری یدکی برای استفاده های بیشتر به همراه داشته باشید.

این پهپاد از دوربینی اصلی ۱۳ مگاپیکسلی با قابلیت تصویربرداری با کیفیت ۴K برخوردار است. ضمن اینکه با یک فلش دوگانه عکسبرداری در نور کم و یا تاریکی شب را میسر خواهد کرد. از آنجا که دوربین Hover Camera تنها در یک جهت قابلیت حرکت دارد، بنابراین با استفاده از تثبیت کننده تصویر دیجیتال لرزش ها تا حد امکان کاهش یافته است، گرچه هنوز شرکت سازنده می تواند بهبودهای بیشتری را روی آن اعمال نماید.

دوربین دوم در زیر بدنه قرار دارد و کیفیت آن ۳ مگاپیکسل است. در کنار آن نیز سنسوری برای حفظ تعادل پهپاد تعبیه شده.

Hover Camera هیچ ابزار کنترل کننده مجزایی ندارد و هدایت آن از طریق انگشتان شما و کلیدهای مجازی موجود در اپلیکیشن اختصاصی آن روی موبایل ها انجام می شود. ارتباط بین پهپاد و اسمارت فون تان نیز از طریق وای فای برقرار می شود. کشیدن یک انگشت روی صفحه حرکت چپ و راست و کشیدن دو انگشت ارتفاع و زاویه افقی آن را کنترل می کند. دو دکمه نیز برای جلو و عقب رفتن این پرنده دیجیتال در نظر گرفته شده است.

Zero Zero Robotics هنوز قیمت محصول خود را اعلام نکرده، اما به نظر می رسد رقمی در حدود ۶۰۰ دلار برای آن در نظر گرفته شود که برای پهپادی با این قابلیت ها و جنس بدنه مناسب است. این استارتاپ وعده داده اولین نمونه از این محصول را در کنار دیگر محصولات رباتیک جدید خود تا اوایل تابستان به بازار عرضه کند.

منبع:

engadget

 

پست های مشابه

دوربین خودرو آره یا نه؟بهترین دوربین خودرو؟

اینترنت پر است از فیلم های ثبت شده توسط دوربین...

سوالات متداول دوربین خودرو

سوالات متداول درباره دوربین های خودرو

همواره مشتریانی که با ما تماس میگیرند سوالات مشابه ای...

ویدیویی حیرت آور از دقت سیستم پیشگیری از تصادف تسلا مدل ۳ [تماشا کنید]

به تازگی ویدیویی توسط تسلا منتشر شده که در آن...