پژو 207

کاهش ۲۴ میلیونی قیمت پژو ۲۰۷ صندوق دار توسط ایران خودرو؛ واکنشی به اعتراض مشتریان

چند هفته قبل بود که مسئولان وزارت صنعت از بازگشت قیمت خودروهای ثبت نامی به رقم های سال ۹۶ خبر دادند و از آنجا که قیمت پژو ۲۰۷ صندوقدار اتوماتیک پیش از این بیش از ۱۰۰ میلیون تومان اعلام شده بود و تفاوت حدود ۵۰ میلیون تومانی با نسخه ی هاچبک خود داشت تجمع های اعتراضی مختلفی از سوی مشتریان این خودرو در مقابل وزارت صمت، سازمان حمایت و شرکت ایران خودرو برگزار شد. پس از مدتی سازمان حمایت به این موضوع ورود پیدا کرده و قیمت پژو ۲۰۷ صندوقدار اتوماتیک را به ایران خودرو اعلام کرد. بر این اساس نامه منتشر شده از جانب این سازمان جمع بهای تمام شده ی این خودرو برای ایران خودرو ۶۳ میلیون و ۶۹۲ هزار تومان در نظر گرفته شده بود و سازمان حمایت نیز به ایران خودرو متذکر شده  بود که این شرکت باید با رعایت سود منطقی و قانونی قیمت گذاری نهایی این خودرو را انجام دهد. حالا شرکت ایران خودرو قیمت پژو ۲۰۷ صندوقدار را اصلاح نموده است.
طبق اطلاعات کسب شده از سازمان حمایت و شرکت ایران خودرو، پژو ۲۰۷ صندوقدار با قیمت پایه ۶۳/۶۹۲/۰۰۰ تومان به صورت پایه قیمت گذاری شده که با احتساب هزینه‌های جانبی (مالیات، عوارض، شماره گذاری و …) به کسانی که این خودرو را پیش خرید کرده‌اند با قیمت ۷۹/۹۰۰/۰۰۰ تومان واگذار خواهد شد.

پژو ۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک از بسیاری جهات با ۲۰۶ صندوق دار یکسان است و تنها می تواند از نظر ظاهری اندکی نسبت به محصول قدیمی ایران خودرو متفاوت جلوه کند.
‏۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک با موتور کم مصرف TU5 با قدرت ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر و همراه با گیربکس اتوماتیک (AL4) به بازار عرضه خواهد شد.
از امکانات و آپشن های رفاهی پژو ۲۰۷i صندوقدار اتوماتیک باید به فرمان برقی، سیستم مالتی مدیا (USB, DVD و بلوتوث)، سیستم رهیاب ماهواره ای، غربیلک فرمان داراي کلید های کنترلی، کروز کنترل، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، دوربین دید عقب، سنسور دنده عقب، چراغ های جدید جلو، چراغ های روشنایی در روز، آینه های جانبی تاشونده و اسپویلر عقب اشاره کرد.

قیمت حدود ۸۰ میلیونی (۷۹٫۹ میلیون تومانی) پژو ۲۰۷ صندوق دار در شرایطی اعلام شده است که ایران خودرو سری اولیه این خودرو ها را بر مبنای قیمت ۱۰۴ میلیون تومانی تحویل مشتریان داده بود، بنابراین مشتریانی که موعد تحویل خودرو آن ها تا پایان دی ماه ۹۷ است، می توانند محاسبات خود را بر مبنای قیمت ۸۰ میلیونی قرار دهند، اما قیمت بهمن ماه احتمالا بر اساس فاصله ۵ درصدی نسبت به نرخ های بازار آزاد اعلام خواهد شد که بیش از ۱۱۰ میلیون تومان بر آورد شده است. از این رو عملا می توان گفت که اختلاف قیمتی عجیبی میان خودروهای تحویلی دی ماه و بهمن ماه ایجاد خواهد شد.

پست های مشابه

آشنایی با دوربین مدار‌بسته خودرو موسوم به دوربین خودرو

آشنایی با دوربین مدار‌بسته خودرو موسوم به دوربین خودرو به...

همه چیز درباره دوربین مداربسته خودرو هایک ویژن

همه چیز درباره دوربین مداربسته خودرو هایک ویژن همه چیز...

پرواز دراماتیک موشک اسپیس اکس به تصادفی در بزرگراه منجر شد [تماشا کنید]

هنگامی که درباره حواس پرتی هنگام رانندگی صحبت می کنیم،...